Halo: Combat Evolved

Savaş oyunu
BİLGİ
  • Lisans Deneme Sürümü -
  • Boyut 131 MB
  • Version
  • Dil İngilizce
  • Firma Bungie Studios
Bungie Studios' un geliştirdiği ve oyun dünyası tarafından oldukça beğenilen bir seri olan Halo' nun Halo: Combat Evolved isim oyunu sizlerle.
Bungie Studios' un geliştirdiği ve oyun dünyası tarafından oldukça beğenilen bir seri olan Halo' nun Halo: Combat Evolved isim oyunu sizlerle.

Oyun birinci şahıs nişancı yani FSP türünde bir oyundur. Hikayeye göre Dünya'daki aşırı nüfus ve ışıktan hızlı hareket etme hayallerinin gerçeklik kazanması, insan ırkının diğer gezegenlerde kolonileşmesine neden olur. Bu çabaların kilittaşı, yıldızlararası bir tersane ve bilimsel ve askeri araştırma merkezi olan Reach' tır. Gizli bir askeri teşebbüs olan SPARTAN Project, biyolojik olarak değiştirilmiş cyborg süper askerlerden oluşan bir ordu yaratılması için Reach' de kurulur. Oyunun başlangıcından otuz iki yıl önce, teknolojik olarak gelişmiş bir alien ırkı olan Covenantlar insanlığı tanrılarına bir hakaret olarak tanımlayarak, insanların yerleşim yerlerine saldırmaya başlarlar. United Nations Space Command bir dizi ezici yenilgi alır. Oyunun ana düşman gücü, alien türlerinin oluşturduğu bir ittifak olan Covenantlardır. Bunların kuvvetleri arasında, oyuncularınkine çok benzeyen yeniden yüklenebilir bir zırha sahip olan Elitler, genellikle Elitlerin liderliğindeki kısa, korkak yaratıklar olan Gruntlar, kollarına bağlı son derece dayanıklı zırhlara sahip Jackallar ve vücutlarının büyük bölümü kalın bir zırhla kaplı olan büyük, güçlü Hunterlar yer alır.

Bir çok oyun dergisi ve otoritesi tarafından tüm zamanların en iyi ve en önemli oyunları arasında gösterilen Halo serisi, ilk yayınlanan oyunu ile tüm zamanların en çok oynanan 9. oyunu olmuştur. Böylesine önemli bir serinin bu oyununu siz de hemen denemelisiniz. İyi eğlenceler.
Halo: Combat Evolved indir